Komoly szigorítás jön a Facebookon, de most (majdnem) mindenki örülni fog neki
Újabb fronton nyitott harcot a Facebook az álhírek ellen, ezúttal ott szorongatják meg az álhírterjesztőket, ahol a legjobban fáj nekik.
Újabb fronton nyitott harcot a Facebook az álhírek ellen, ezúttal ott szorongatják meg az álhírterjesztőket, ahol a legjobban fáj nekik.
Álhírek terjesztésével akár választásokat lehet eldönteni, és az Egyesült Államok esetében ezzel meg is vádolták a Facebookot. Most egy újabb országban tartanak ettől, a közösségi oldal pedig mindent megtesz, hogy felhasználóit ne tájékoztassák félre.
A potenciálisan állami pénzekből finanszírozott információterjesztés, közvélemény állami manipulálása ellen hirdetett harcot csütörtökön a tanulmányában az igazi civilek mellett kiálló Facebook. A facebookos haditerv rosszul jöhet majd minden olyan kormánynak (és csatlós hírszájtjainak), amely időről időre hamis állítások terjesztésével száll be a hírversenybe. Érdekes fejlemény ez itthonról nézve is, főleg így, a közelgő választások előtt.
Nem gond, ha valaki nem a tudományok doktora, csak akkor ne is akarjon tudományosan szavahihető ember szerepében tetszelegni – foglalható össze nagyon(-nagyon) finoman a Norbi Update facebookos oldalán hozzászólók véleménye.
A hazugságkutatás még nem tart ott, hogy számítógép pótolhassa a józan észt, viszont emberi erőfeszítéssel most lehetetlennek látszik a tudatos internetes megtévesztés enyhítése.
A Facebook felcímkézi azokat a híreket, amik valótlanságot tartalmazhatnak, így még továbbkattintás előtt láthatjuk, ha nem érdemes készpénznek venni azt, amit a cikkben olvasni fogunk.
A kampány idején a jobboldali médiában olyan mennyiségű álhír jelent meg, hogy a Facebook attól félt, ha beveti a kamuhíreket kiszűrő algoritmust, nem lesz objektív a közösségi oldal. Most azzal szembesült, hogy a szűrő alkalmazásának elvetése miatt vonják kínpadra.